Lekcja przyrody w pasiece

30 kwietnia uczniowie klasy drugiej odwiedzili pasiekę Państwa Szyndaków. Celem wizyty było zapoznanie się z życiem pszczół oraz pracą w pasiece.

Pan Stanisław z pasją opowiadał o życiu pszczół, które są bardzo ważnymi owadami w ekosystemie. Uczniowie poznali fazy rozwoju pszczół oraz sprzęt wykorzystywany w ich hodowli. Mieli okazję zobaczyć jak zbudowany jest ul oraz poznać zadania pszczół w ulu tj: jaka rolę spełnia matka, robotnica i truteń. Poznali również procedurę pozyskiwania miodu.

Nie sposób być w pasiece i nie kosztować owocu pszczelej pracy. Gospodarz wszystkich zwiedzających poczęstował tym słodkim przysmakiem. Cała grupa rozkoszowała swoje podniebienia pysznym miodkiem. Bardzo przyjemny pobyt w pasiece zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek. Uczniowie bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia wrócili do szkoły, gdzie jeszcze długo rozmawiali na temat wizyty w pasiece.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Szyndakom za gościnę oraz poświęcony czas.
/M. Stanowska/

Zdjęcia

 
Majowe Święta

Święto Konstytucji 3 Maja, jak wskazuje sama nazwa święta, przypada na majówkę, tj. na 3 maja. Jest to święto państwowe, ustawowo uznane za dzień wolny od pracy. Obchody związane ze świętem nawiązują do wydarzeń z 1791 r., kiedy to podpisano pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję. Ustawę zasadniczą podpisał król Stanisław Poniatowski, który w tym czasie rządził Polską. Święto Konstytucji 3 Maja, zaraz po 11 listopada, jest jednym z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju. Święto upamiętnia dzień, kiedy w Polsce zaszły duże zmiany prawne dotyczące zarówno kwestii władzy w państwie, oświaty, religii itp.

Początek maja to dni obfitujące w świętowanie. Pierwszego maja obchodziliśmy również czternastą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, drugiego maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

30 kwietnia 2018 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum podczas uroczystej akademii uczcili te ważne majowe rocznice.

Zdjęcia

 
Dzień Ziemi 2018

Światowy Dzień Ziemi (22 kwietnia) – to dzień, kiedy uczniowie naszej szkoły prowadzą wiosną coroczne akcje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród lokalnej społeczności. W tym roku, w poniedziałek - 23 kwietnia społeczność szkoły zorganizowała ekologiczny happening na uliczkach wioski. Organizatorzy Dnia Ziemi chcieli uświadomić mieszkańcom Głojsc, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Nasza akcja jest jednym z elementów realizacji projektu edukacji ekologicznej w ramach programu "Najlepsza szkoła pod słońcem" organizowanego przez IKEA.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..