Odwiedzamy chorych

 

 

Przed Świętami Wielkanocnymi 
Członkowie Szkolnego Koła Caritas oraz Koła PCK odwiedzili z księdzem katechetą 
osoby starsze z naszej miejscowości.

Z płynącymi od serca życzeniami Wesołych Świąt ofiarowali wszystkim własnoręcznie zrobione kartki oraz baranki uszyte przez opiekunkę koła.

Dziękujemy wolontariuszom: uczniom, ks. Januszowi Kuniorowi oraz paniom - Iwonie Janas i Agnieszce Kolbusz za przygotowanie świątecznych podarunków dla odwiedzanych osób.

 
Żonkilowe Pola Nadziei

25 marca 2018 r. tj. w Niedzielę Palmową członkowie Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w X edycji akcji „Żonkilowe Pola Nadziei”. Pola Nadziei to edukacja i rozwój wolontariatu, a zarazem pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną. Podczas akcji przy parafii w Głojscach zebrano 665.60 złotych. Pieniądze zostały przekazane na hospicjum im. Świętego Jana z Dukli w Krośnie.

Pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom, a także naszym wolontariuszom i ks proboszczowi J. Kuniorowi za zaangażowanie i pomoc. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pod okiem pani M. Stanowskiej w trakcie zajęć pozalekcyjnych przygotowali żonkile.

/Opiekun Szkolnego Koła Caritas Elżbieta Książkiewicz - Mroczka/

 
Lekcja żywej historii - II wojna światowa

22 marca 2018 r. gościliśmy w szkole członków grupy rekonstrukcyjnej, odtwarzającej formacje niemieckie, radzieckie i polskie z okresu II wojny światowej (front wschodni). Uczniowie klasy czwartej, piątej, szóstej, siódmej oraz klas gimnazjum wzięli udział w żywej lekcji historii, połączonej z prelekcją militarną. Wysłuchali wykładu o przebiegu II wojny światowej w naszej części Europy. Niektórzy mogli ubrać mundury armii radzieckiej i niemieckiej. Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście broń, znana wszystkim głównie z gier komputerowych. Ich pasjonaci mogli wreszcie wziąć do rąk oryginalne karabiny ręczne i maszynowe oraz wyrzutnie pocisków przeciwpancernych (osławione Panzerfausty i Panzerschrecki), przymierzyć hełmy, furażerki i mundury polowe. Ta lekcja żywej historii z pewnością zostanie wszystkim na długo w pamięci.

Galeria

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..