Pasowanie na ucznia

4 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej. Przejęci powagą chwili pierwszoklasiści symbolicznie przekroczyli próg szkolny. W tym ważnym wydarzeniu towarzyszyli im dumni ze swych pociech rodzice oraz społeczność szkolna. Pierwszaki z uśmiechem na ustach zdały pierwszy w życiu egzamin, w którym wykazały się wiedzą o swojej ojczyźnie, znajomością zasad kulturalnego zachowania w szkole, znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi i recytatorskimi.

Po części artystycznej ośmiu pierwszoklasistów w asyście pocztu sztandarowego odważnie złożyło ślubowanie, w którym przyrzekło być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Dyrektor szkoły pani Elżbieta Knap, poprzez symboliczne dotknięcie każdego dziecka dużym ołówkiem, dokonała uroczystego pasowania na ucznia i wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy. W dowód uznania odwagi uczniowie klasy III, przedszkolaki i rodzice wręczyli dzieciom drobne upominki.

Życzymy pierwszakom wielu sukcesów i zapału do pracy.

 
Samorządy Mają Głos -Wybory SU - 2018

3 października 2018 roku, śladem lat ubiegłych, nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Samorządy mają głos”. W ramach tego projektu, objętego patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej, uczniowie, korzystając z materiałów i wskazówek, zorganizowali wybory do samorządu uczniowskiego.

Głosowanie poprzedziła kampania wyborcza i debata, podczas której kandydaci mieli okazję zaprezentować swoje programy wyborcze.

Tak zorganizowane wybory mają szansę ukształtować w uczniach i uczennicach przekonanie, że pojedynczy głos ma znaczenie, świadomy wybór swoich reprezentantów jest ważny, a aktywny udział w życiu publicznym – szkoły, miasta, kraju – przynosi realne korzyści. Zdjęcia

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..