Nie bój się powiedzieć - NIE

Nie wystarczy młodym ludziom powiedzieć NIE! Nie pij, nie pal, nie zażywaj narkotyków. To zakazy oczywiste, ale nie przemawiające do młodego pokolenia, które  w okresie dorastania poszukuje autorytetów, którymi będzie kierować przy wyborach życiowych. Idąc naprzeciw problemom z jakimi boryka się młodzież  Stowarzyszenie Wspólna Szkoła z Głojsc przygotowało projekt „Nie bój się powiedzieć nie”, który uzyskał dofinansowanie  z budżetu Województwa Podkarpackiego –Regionalnego Ośrodka  Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wspólna Szkoła  obejmował  swoim zasięgiem grupę 110 osób z  trzech powiatów krośnieńskiego, sanockiego i jasielskiego. W ramach projektu przeprowadzone zostało szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy w Głojscach, Zagórzu i Łysej Górze., ogłoszony został konkurs plastyczny pod hasłem projektowym oraz odbyły się prelekcje na temat niekorzystnych skutkach spożywania alkoholu. W listopadzie grupa osób objęta projektem wzięła  udział  w warsztatach z malowania na szkle w Centrum Dziedzictwa Szkła  w Krośnie.

Stowarzyszenie Wspólna Szkoła z Głojsc na potrzeby realizacji projektu nawiązało współpracę ze Szkołą Podstawową w Głojscach, z Ochotniczą Strażą Pożarną z Łysej Góry (która współdziałała z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Łysej Górze) oraz z Zagórskim Stowarzyszeniem Dorośli Dzieciom.

Dzięki realizacji projektu młodzi ludzie poznali jakie negatywne skutki niesie  spożywanie alkoholu, zobaczyli, że można ciekawie zagospodarować sobie czas wolny. Wykonane prace w konkursie plastycznym były odzwierciedleniem wnętrza adresatów zadania. Prace zostały wykonane na wysokim poziomie świadczącym o  poważnym podejściu do tematu, o umiejętnościach plastycznych i dostrzeganiu przez młodych problemów wynikających ze spożywania alkoholu.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..