11 listopada 2018

W niedzielny poranek 11 listopada odbyła się w naszym kościele wyjątkowa uroczystość: uczniowie Szkoły Podstawowej w Głojscach świętowali wraz z całą lokalną społecznością setną rocznicę powrotu Polski na mapę Europy. Podniosły charakter wydarzenia podkreślała obecność pocztu sztandarowego. W czasie mszy św. starsi uczniowie zaprezentowali program artystyczny złożony z najpiękniejszych pieśni patriotycznych i utworów poetyckich, podkreślający organiczną jedność dawnej, przedrozbiorowej Rzeczpospolitej z tą, która odrodziła się po 123 latach niewoli i tą, w której żyjemy. Interesującym dopełnieniem programu był występ najmłodszych uczniów naszej szkoły, podczas którego kościół wypełniły biało – czerwone chorągiewki i baloniki.

Po zakończeniu uroczystości w Głojscach delegacja naszej Szkoły wraz z panią Dyrektor i pocztem sztandarowym wzięła udział w gminnych obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości organizowanych w Dukli./S.M/

Tak świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę: ZDJĘCIA

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..