Sprzątanie Świata 2018

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the Word wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

To już jubileuszowa - 25 akcja Sprzątanie Świata - Polska organizowana przez Fundację Nasza Ziemia. Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację, brzmiało „AKCJA -SEGREGACJA! 2 x więcej, 2 x czyściej".

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata - Polska". W dniu 21 września 2018 roku nauczyciele wraz z uczniami udali się w teren w celu pozbierania rozrzuconych śmieci i pokazania mieszkańcom Głojsc, że jest wiele osób, które segregują odpady i robią to właściwie. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać. Zdjęcia

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..