Wycieczka Oświęcim - Kraków - Zator

„Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same”.

Zapewne większość uczestników naszej wycieczki (uczniowie klasy VII i gimnazjum) podpisałaby się pod tymi słowami bez wahania. Przywieźliśmy bowiem wspomnienia, których długo nie zatrze czas…

Przed naszymi oczami będą przesuwać się obrazy tragiczne, kiedy to przyszło nam zwiedzać Obóz w Brzezince i wystawę Klisze pamięci w Centrum Św. Maksymiliana Oświęcim – Harmęże. Mogliśmy wówczas przekonać się, do czego zdolny jest człowiek, kiedy zapomni o szacunku do drugiej osoby i na pierwszym miejscu postawi rządzę władzy.

Nasze oczy będą błyszczeć, wspominając niezwykłe, budzące dreszcze przygody w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze, kiedy to poziom adrenaliny sięgał zenitu, w czasie zabawy na różnego typu urządzeniach, takich jak najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera. I tylko z góry podziwialiśmy Water Park, naśladujący tropikalną wyspę.

Zadbaliśmy też o coś dla ducha… W czasie pobytu w Krakowie mogliśmy podziwiać Galerię Sztuki Polskiej XIX w.  w Sukiennicach oraz Centrum Jana Pawła II, gdzie zgromadzono pamiątki związane z naszym Patronem.

Pobyt w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie i obejrzenie wystaw: To takie proste i Galerii Figur Stalowych pomógł nam zrozumieć istotę zjawisk fizycznych i matematycznych oraz pokazał, że nauka może być dobrą zabawą.

W naszej pamięci pozostaną niezapomniane chwile, a w telefonach tysiące zdjęć… /A.K/

Zdjęcia

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..