Pożegnanie Księdza Józefa Bednarczyka

Ksiądz Józef Bednarczyk zmarł 30 maja 2018 r, w wigilię Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
Ksiądz Józef poświęcił Głojscom 31 lat życia. Po przejściu na emeryturę mieszkał w Domu Księży Seniorów w Rzeszowie, gdzie zakończył się jego ziemski żywot. (http://glojsce.pl/proboszcz.php)


1 czerwca 2018 roku w Głojscach, a 2 czerwca w Górkach (rodzinnej miejscowości Księdza) społeczność szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach pogrzebowych Księdza Józefa Bednarczyka.

Pamięć o naszym wyjątkowym kapłanie i wspaniałym człowieku pozostanie w naszych sercach na zawsze.

(fot. B. Szczurek)

W dniach 17 i 18 maja 2018r. uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w wycieczce do Krakowa, Ojcowa i Częstochowej. Pierwszy dzień wycieczki minął szybko, choć padał deszcz. W Krakowie uczniowie mogli podziwiać komnaty królewskie, katedrę na Wawelu. Największą atrakcją był Dzwon Zygmunta, a nade wszystko jego serce, które spełnia każde marzenie. Wieczorem o godzinie 21.00 uczniowie wzięli udział w Apelu Jasnogórskim, kiedy to mogli prosić o potrzebne łaski Matkę Bożą Częstochowską. W drugim dniu zobaczyliśmy skarbiec na Jasnej Górze i jego kosztowności. O godzinie 11.00 zwiedzaliśmy Ojców. Największą atrakcją było zwiedzenie Jaskini Łokietka, w której widzieliśmy niesamowite przepiękne wytwory przyrody.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..