Dzień Śniadanie Daje Moc

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie Daje Moc". 8 listopada 2017 r. uczniowie klasy II oraz przedszkolaki wspólnie z wychowawczyniami i rodzicami zorganizowali Dzień Śniadanie Daje Moc. Własnoręcznie przygotowane zdrowe i kolorowe kanapeczki znikały szybko z talerzy ku zadowoleniu rodziców i nauczycieli.
Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Lista zasad zdrowego odżywiania zaczyna się od mycia rąk, o czym nawet dorośli często zapominają. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków  w ciągu dnia o stałych porach i bez pospiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, i mięsa oraz chleb zamiast bułeczek, a także picie wody czy naturalnych soków zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była tez o niezbędnym ruchu na świeżym powietrzu oraz niezdrowych słodyczach i chipsach.

Śniadanie to najważniejszy posiłek  dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki. lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy./MS/

Zdjęcia

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..