Dzień Patrona Szkoły

9 czerwca 2017 r. cała społeczność szkoły świętowała Dzień Patrona - Jana Pawła II. Obchody tego szczególnego dnia połączyliśmy w tym roku z uroczystymi gminnymi obchodami 20 rocznicy pobytu papieża Jana Pawła II w Dukli. Ten wyjątkowy dzień uczniowie rozpoczęli od spotkania w kościele parafialnym, gdzie ksiądz Janusz Kunior przeprowadził katechezę na temat Relikwii Świętych. Następnie wszyscy zebrani wzięli udział w nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II. Na zakończenie ksiądz proboszcz udzielił uroczystego błogosławieństwa Relikwiami św. Jana Pawła II.

Kolejną część Dnia Patrona uczniowie spędzili z wychowawcami klas. Grupa teatralna wyjechała do Dukli zaprezentować program artystyczny przygotowany z okazji rocznicy wizyty papieża. Dzieci z klas młodszych wzięły udział w szkolnym konkursie o patronie szkoły. Starsi uczestniczyli w zajęciach plenerowych przypominając sobie myśli kierowane do młodzieży przez Jana Pawła II, a po powrocie obejrzeli film "Karol - człowiek, który został papieżem".

W sobotę 10 czerwca  dyrekcja szkoły, przedstawiciele uczniów oraz poczet sztandarowy wzięli udział w uroczystej Eucharystii w Sanktuarium Świętego Jana z Dukli.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..