Międzyszkolne konkursy z języka angielskiego

W dniach 30 maja i 2 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyły się „IV Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego Jestem Lingwistą” i „IV Międzyszkolny Obrazkowy Konkurs z Języka Angielskiego”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas VI i III ze Szkoły Podstawowej z Jasionki, Szkoły Podstawowej z Łęk Dukielskich, Szkoły Podstawowej z Równego, Szkoły Podstawowej z Dukli, Szkoły Podstawowej z Iwli oraz uczniowie naszej szkoły. Konkurs rozpoczął się od powitania gości przez Panią Dyrektor Elżbietę Knap. Następnie powołano komisję konkursową w składzie: p. Barbara Klecha, p. Ewa Rędowicz, p. Bernarda Skalska i p. Dominika Aszklar.

W konkursie dla klas III wzięło udział dwunastu uczniów, a w konkursie dla klas VI ośmiu. Jak widać rywalizacja była duża.

Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

„IV Międzyszkolny Obrazkowy Konkurs z Języka Angielskiego”.

I miejsce - Mikołaj Pabis - SP w Łękach Dukielskich

II miejsce - Katarzyna Rak -SP w Głojscach

III miejsce - uczennice SP w Równem

IV Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego- Jestem Lingwistą”

I miejsce - uczennica SP w Jasionce

II miejsce - Milena Buczyńska - SP w Łękach Dukielskich- i Oliwia Skrzęta SP w Dukli

III miejsce - Miłosz Grochowski - SP w Dukli

Pomysłodawczynią i organizatorką konkursów jest pani Elżbieta Ksiązkiewicz - Mroczka - nauczycielka j. angielskiego w Głojscach. Obydwa konkursy odbywają się cyklicznie i cieszą się dużym powodzeniem. Konkurs obrazkowy dla klasy III polega głównie na rozwiązywaniu zadań w formie zabawy z językiem angielskim. Natomiast uczniowie klasy VI zmagają się z testem gramatyczno - leksykalnym w zakresie sprawności językowych oraz testem kulturoznawczym.
Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor naszej szkoły oraz wydawnictwu Pearson za ufundowanie nagród na konkurs.
Dziękujemy uczniom za udział a nauczycielom za przygotowanie uczestników do rywalizacji.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym. Kilka zdjęć

/E.K-M/

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..