Spotkanie autorskie w bibliotece

17 maja 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Dukli odbyło się spotkanie autorskie z poetką Gabrielą Kotas, w którym uczestniczyli  uczniowie klasy I i III naszej szkoły.

Gabriela Kotas jest poetką, autorką tomików wierszy dla dorosłych oraz wierszy dla dzieci zawartych w dwóch książeczkach: ,,Gabrysia - dzieciom" i ,,Leśna przygoda". Podczas spotkania autorka opowiedziała dzieciom o swoim dzieciństwie, o początkach swojej twórczości i inspiracji jaką stanowi dla niej codzienność. W czasie spotkania czytała swoje wiersze i zaprosiła uczniów do krótkiej inscenizacji z udziałem misiów, wykonanych własnoręcznie na szydełku. Poetka ogłosiła także konkurs plastyczny na ilustrację do następnego wiersza obiecując, że najlepsze prace będą opublikowane w kolejnym tomiku wierszy.
Po prezentacji twórczości każde dziecko mogło nabyć książki wraz z imienną dedykacją i autografem Pani Gabrieli Kotas oraz zamówić misia ręcznie robionego przez autorkę. /M.S/ Zdjęcia

Składamy serdeczne podziękowanie Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dukli za zaproszenie i umożliwienie uczniom bezpośredniego kontaktu z poetką Gabrielą Kotas.


 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..