V Festiwal Nauki i Techniki w Krośnie

W środę 22 marca 2017 r. – 27 uczniów klas: VI SP oraz I-III gimnazjum w Głojscach udało się do Krosna, aby wziąć udział w V Festiwalu Nauki i Techniki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie.

Wcześniej uczniowie wybrali się do kina „Sokół”, gdzie  obejrzeli film „Maria Skłodowska – Curie” opowiadający o życiu i działalność polskiej noblistki. Dzięki temu poznali historię niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji, sile woli oraz nieprzeciętnym umiejętnościom próbowała przekonać do siebie zdominowany przez mężczyzn świat nauki.

Następnie młodzież rozpoczęła wizytę w krośnieńskiej szkole - znanej pod nazwą „Mechanik”. Uczniowie mogli wziąć udział w przygotowanych warsztatach, a także obejrzeć interaktywne wystawy i pokazy. Jednym z punktów festiwalu było zwiedzanie Muzeum Motoryzacji, gdzie można było podziwiać dawne samochody i motocykle. Sporą atrakcją dla większości uczniów były wirtualne loty samolotem lub wirtualna jazda samochodem. Niektórym udało się usiąść za sterem samolotu i poczuć się przez chwilę jak prawdziwy pilot.

Duża ilość różnorodnych pokazów, eksperymentów oraz stanowisk naukowych sprawiła, że nie sposób było się nudzić. Każdy z pewnością znalazł coś, co go zainteresowało. Organizatorom festiwalu udało się pokazać uczniom, że nauka może być ciekawa, a także przekonać do tego, że warto doskonalić wiedzę oraz rozwijać własne zainteresowania i pasje.

Galeria

Aneta Cyran

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..