Nadanie imienia Szkole

8 marca 2011 r., po wielu tygodniach usilnych przygotowań, w Zespole Szkół w Głojscach miała miejsce podniosła uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II .

O godz. 10.00 w Kościele Parafialnym pw. Św. Maksymiliana Kolbe, rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Górnego, w której uczestniczyły poczty sztandarowe, zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i lokalna społeczność. Podczas Mszy św. odbyła się również ceremonia poświęcenia sztandaru przyniesionego przez delegację Rady Rodziców.

Następnie wszyscy, w promieniach marcowego słońca, udali się do szkoły, gdzie kulminacyjnym punktem stało się przekazanie Sztandaru Szkoły w ręce młodzieży i, już przed budynkiem, odsłonięcie oraz poświęcenie tablicy pamiątkowej.

Dalsza część uroczystości przebiegała w Domu Ludowym, gdzie uczniowie przedstawili pełen refleksji i zadumy nad życiem Jana Pawła II program artystyczny.

Ostatnim punktem uroczystości było zaproszenie wszystkich gości na poczęstunek. Zaproszeni goście otrzymali też na pamiątkę drobne upominki.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..