Oddział przedszkolny

Zarządzenie NR 17/19 Burmistrza Dukli

Wniosek o przyjęcie do przedszkola

 

W roku szkolnym 
2015/2016

do oddziału przedszkolnego
uczęszcza 17 dzieci.

 

Wych. mgr Małgorzata Stanowska

 

 


 

 

W roku szkolnym

2014/2015

do oddziału przedszkolnego
uczęszczało 9 dzieci.

 

 

Wych. mgr Małgorzata Stanowska

 


 

 

Do oddziału przedszkolnego
w roku szkolnym 2013/2014
uczęszczało 14 dzieci
(7 pięciolatków i 7 sześciolatków).

 


Wychowawca: mgr Małgorzata Stanowska

 

 

 


 

Z życia przedszkolaka ...

Kliknij → Galeria naszych zdjęć Uśmiech


 

Konkurs recytatorski

17 października 2013 roku w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs recytatorski ,,Jan Paweł II w sercach dzieci". Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem ponieważ wszystkie dzieci recytowały piękne wiersze. Każdy uczestnik konkursu  otrzymał dyplom oraz nagrodę.

 

Wróżby andrzejkowe

28 listopada przedszkolaki wspólnie z uczniami klas I - III miło i radośnie spędziły andrzejkowe popołudnie w szkole. Wychowawczynie przygotowały różne wróżby i wiele zabaw przy muzyce, a rodzice częstowali smakołykami.

 

 

Konkurs plastyczny

18 grudnia 2013 w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs plastyczny ,,Jan Paweł II w oczach dzieci" Dzieci wykonały piękne prace. Tak jak poprzedni konkurs zainteresowanie było ogromne. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w konkursie. Na każde dziecko czekał dyplom oraz nagroda.

 

Poczytaj Bratkowi

„Poczytaj Bratkowi” to akcja pilotażowa zainicjowana przez Wydawnictwo „Operon”, której celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród trzecioklasistów oraz pomoc w adaptacji do szkoły dzieci przedszkolnych. Uczniowie z klasy III w grudniu przeczytali przedszkolakom następujące opowiadania:
- "Już jestem samodzielny, czyli dlaczego warto być wyspanym"
- "
O tym jak zaprzyjaźnić się z książką" 
- "O tym, czy ,, samosię" może samo przebywać w szkole".

 

Wizyta Świętego Mikołaja

W  tym roku przedszkolaki były bardzo, bardzo grzeczne, więc przyszedł długo oczekiwany gość z ogromnym workiem prezentów.  Wszyscy zostali hojnie obdarowani, a radość trwała do końca zajęć.


Konkurs Kolęd i Pastorałek

18 grudnia odbył się II Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięły udział również przedszkolaki. I miejsce zajęła Kasia Rak, II Julia Pietruś, III Dagmara Woźniak. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. 15 stycznia przedszkolaki wzięły udział w VII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Dukli, w którym Dagmara Woźniak zajęła II miejsce.

Wyjazd do teatru

13 stycznia przedszkolaki wraz z  uczniami klas I-III wybrały się na spotkanie z Panem Perrault, który wprowadził widzów w swój zaczarowany świat bajek i pomógł dostrzec w każdej historii morał. Przedstawienia ,,Czerwony Kapturek", "Tomcio Paluch" i "Ośla skórka" były bardzo zabawne, ciekawe i pouczające.

 

Zabawa karnawałowa

Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi chcą się w tym czasie bawić! Świetną ku temu okazją była zabawa, która w naszej szkole odbyła się w sobotę 8 lutego. Na ten dzień  z wielką niecierpliwością czekały przedszkolaki. Wśród radosnych i rozbieganych maluchów można było znaleźć barwne motyle, dobre wróżki, urzekające księżniczki, rycerzy i spidermanów. Przedszkolaki świetnie tańczyły w rytm muzyki razem z wodzirejem.

Miło być babcią i dziadkiem

Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją w naszym przedszkolu. To dzień pełen uśmiechów, łez wzruszeń i radości. W tym roku nasi Drodzy Goście mogli podziwiać występy artystyczne swoich wnucząt. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a Widzowie nagradzali ich gromkimi brawami. To miłe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla czcigodnych gości.

 

Muzyka andyjska

10 marca przedszkolaki słuchały muzyki z Peru, Boliwii i Ekwadoru. Koncert okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również nauką. Artyści uczyli grać na fletni pana oraz nauczyli kilku słów w języku hiszpańskim. Z dużym zainteresowaniem dzieci słuchały ciekawych opowieści  na temat życia w innym kraju.

 

Wiosna, wiosna, piękna i radosna

21 marca przedszkolaki  postanowiły pożegnać zimę. Chociaż w tym roku wiosna wyjątkowo zawitała troszeczkę wcześniej niż zwykle. Od samego ranka wszyscy razem robiliśmy Marzannę z kartonu i bibuły, a gdy była gotowa ta nasza Strojnisia to szybciutko zawędrowała na  szkolny konkurs i zajęła II miejsce. Następnie razem z uczniami klas I-III oraz uśmiechem na ustach  poszliśmy nad rzeczkę pożegnać zimę.

 

Śniadanie zdrowe i kolorowe

W ramach projektu „ Podziel się posiłkiem”, który realizuje Stowarzyszenie ,,Wspólna szkoła", gimnazjaliści nie zapomnieli  o przedszkolakach. To specjalnie dla nich zorganizowali wiosenne zajęcia promujące zdrowe odżywianie  częstując maluchy niepowtarzalnymi, samodzielnie przygotowanymi „uśmiechniętymi” i zdrowymi kanapeczkami.

 

  

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej..